Jak si vyrobit mapu přání dle FŠ

Každý z nás máme ve svém životě spoustu přání, snů a cílů. Kdo tvrdí, že nic z toho nemá, tak nemluví pravdu.
A tato naše přání můžeme zanést to tzv.mapy přání dle FŠ, která je rozdělana do 9 sektorů. Je to vlastně tabulka Lo-shu. Záleží na vás jakou si vyberete. Poskytnu vám 2 mapy s návodem jak na to.

Nejprve si důkladně promyslíme svá přání, cíle a sny. Tuto mapu přání bychom měli vyrábět sami, aby to bylo více osobní. (nikoliv na počítači).

Připravíme si fotografie, obrázky, které vystřihneme z různých časopisů nebo vytiskneme 
z počítače. Obrázky si můžeme do různých sektorů nakreslit nebo můžeme použít ručně psaný text - tím naše přání získá na intenzitě, protože do něj vkládáme svoji energii.
Obrázky a fota mají vyzařovat radost, pohodu a harmonii. Věnujme pozornost pocitům, které v nás daný obrázek vyvolává. Je to velmi důležité. Proto je vybírejme s rozvahou a beze spěchu. Musí v nás probouzet příjemné emoce, které povzbudí a nastartuje získání toho, co si přejeme.

Upozornění: na naši mapu nedávejte obrázky a fotografie cizích lidí, které neznáte.

Mapu tvoříme, když dorůstá měsíc.

Mapu začínáme tvořit uprostřed, kde je zona zdraví. Zde umístíme svoji fotografii z doby, kdy jsme byli šťastní, zdraví, spokojení. Z této fotografie musí vyzařovat energičnost, radost, pohoda.

sektor Rodina, zdraví, dům, domácí zvíře - sem můžeme umístit fotografii naší šťastné rodiny s dětmi nebo bez dětí (podle toho máme-li děti nebo chceme-li dítě). Obrázek domácího zvířátka, zahrady. Patří sem symboly zdraví. (odstíny zelené).

sektor Bohatství, peníze, přepych, hojnost, drahocennosti - sem patří obrázky mincí (v podobě deště), svazky bankovek nebo jakékoliv symboly spojené s penězi, materiální hojností...zlaté cihličky, čtyřlístek, drahé kameny, duha. Patří sem i auto a tady je nutné upřesnit jeho typ. (odstíny zelené a tyrkys).

sektor Slávy, uznání a úspěchu - sem patří symboly naší úspěšnosti s jejichž pomocí získáme slávu, úspěch, uznání. Např.zde může být foto našeho VŠ diplomu, certifikátů, osvědčení.(odstíny červené, růžová).

sektor Láska, vztahy, manželství, partnerství - obrázky zamilovaných, šťastných dvojic, srdce, propletené ruce. Máte-li partnera můžete sem umístit jeho/její foto. Obrázky musí vyzařovat lásku, štěstí, souznění,harmonii, něhu. (odstíny žluté, hnědé,okr, béžová, skořicová).

sektor Děti, tvorba, zájmy a koníčky, volný čas - sem patří obrázky vyjadřující naši tvorbu, osobnost, projekty, obrázky našich dětí. Jak chceme trávit náš volný čas (kynologie, chov zvířátek a jejich výcvik nebo chceme-li napsat povídku, dáme obrázky knih, malovat obrázky - malířský stojan).  (oranžová, zlatá, stříbrná,bílá).

sektor Cestování, přátelé, ideály, andělé - obrázky míst, měst, zemí, kam se chceme podívat. Vyobrazení člověka, patrona, který nás ochraňuje. (oranžová, zlatá, stříbrná,bílá).

sektor Kariéra, pracovní pozice, profese, předurčení - zamyslíme se nad tím, čím bychom chtěli být, ideální zaměstnání, čeho chceme docílit. ( např.Sem můžeme dát obrázek notebooku, telefonu a diáře - což navozuje práci v kanceláři a pokud přidáme obrázek pláže, tak máme kanceláři na pláži). (odstíny modré).

sektor Vědomosti, vzdělání, moudrost, seberealizace - tento sektor zodpovídá za úspěch ve vzdělání. Tady použijeme symboly moudrosti. (odstíny žluté, hnědé,okr, béžová, skořicová).

Pokud máte mezi některými obrázky mezeru můžete zbytek vybarvit barvou pro ten daný sektor - viz barva v závorce.


mapu dokončíte umístěte ji na viditelné místo, aby jste s ní mohli pracovat každý den. Nejlépe na noční stolek, kde ji uvidíte při probuzení a před spaním. Dívejte se na ni probouzejte v sobě pocit, že vaše přání se stala skutečností. Tady hodně pracujte se svými pocity.

Pokud se vám některé vaše přání splní nebo jej chcete změnit, což je přirozené, vyměňte obrázek za jiný.